jak obliczyć pit

Artykuły dotyczące tematu jak obliczyć pit znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jak obliczyć pit. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • Wypełniamy trzecią i ostatnią stronę zeznania podatkowego PIT-37. Podsumowaliśmy już dochody, odliczyliśmy składki na ubezpieczenie społeczne i ulgi odliczane od dochodu. Obliczyliśmy podatek. Teraz czas na odliczenia od podatku i najważniejsze wyliczenie: czy musisz dopłacić urzędowi skarbowemu, czy zwróci ci nadpłatę.
 • Wybraliśmy już formularz PIT i wypełniliśmy jego pierwszą stronę. Teraz zaczynamy prawdziwe liczenie podatku.
 • Jak z fiskusem rozliczają się sędziowie sportowi
  Sędziowie sportowi, którzy uzyskują przychody z działalności wykonywanej osobiście, mogą być opodatkowani według skali PIT lub w sposób zryczałtowany.
 • Podatnicy mylą się w rocznym PIT
  Podatnicy, wypełniając zeznania roczne, najczęściej wpisują błędny NIP, zapominają się podpisać, a także źle wyliczają należne kwoty.
 • Jak odliczyć ulgę na nie swoje dziecko
  Ulga na dziecko to jedna z największych sum, jakie możemy odliczyć od naszego podatku. Okazuje się, że możemy z niej skorzystać, nawet jeśli nie mamy własnych dzieci. Oto, jak zmniejszyć daninę dla fiskusa.
 • Rodzic nie musi tracić preferencji w PIT. Nawet, jeśli nie mieszka z dzieckiem
  Jeśli samotny ojciec utrzymuje finansowo dzieci oraz interesuje się ich nauką może rozliczyć swój PIT w sposób preferencyjny. Przebywanie dzieci u dziadków nie ma znaczenia.
 • Jak zatrudniać i rozliczać nianie? Oto nowe przepisy
  Od 1 października 2011 r. rodzice będą mogli zatrudniać do opieki nad dziećmi nianie na podstawie tzw. umowy uaktywniającej. Udogodnieniem dla rodziców jest to, że ZUS sfinansuje składki na ubezpieczenia od tak zatrudnionej niani. Dotyczy to składek od podstawy stanowiącej kwotę nie wyższą niż minimalne wynagrodzenie za pracę, tj. w 2011 r. 1386 zł. Natomiast składki od nadwyżki ponad minimalną pensję będą opłacane przez rodziców zatrudniających nianię.
 • Rozliczenie PIT wymaga skrupulatności.
  Rodzice mają obowiązek wykazać w swoim zeznaniu podatkowym dochody małoletnich dzieci – własnych i przysposobionych. Nie dotyczy to jednak m.in. dochodów uzyskiwanych w wyniku ich pracy.
 •  Obliczanie podatku
  To był sztandarowy pomysł Platformy Obywatelskiej. Jednak mimo iż partia Donalda Tuska rządzi już drugą kadencję, został odłożony na dno szuflady. Może dlatego, że jak jasno pokazują obliczenia ekonomistów, podatek liniowy to wielki mit i w zasadzie nic więcej.
 • Jeździsz firmowym autem? Płać podatek
  Ministerstwo Gospodarki proponuje, aby każdy pracownik, który jeździ służbowym autem po godzinach pracy, płacił za to podatek. Miałoby to być niespełna 50 zł miesięcznie.
 • Donald Tusk
  Donald Tusk cieszy się ze słów słynnego hodowcy papryki. Człowiek, który kiedyś zadał mu pytanie "Jak żyć, panie premierze", dziś mówi, że został oszukany przez PiS, a partia Jarosława Kaczyńskiego kłamie. Premier mówi, że to kolejny dowód iż specjalnością opozycji jest kłamstwo.
 • Rafał Trzaskowski
  Rafał Trzaskowski, minister administracji i cyfryzacji, w wywiadzie dla „DGP” i portalu dziennik.pl opowiada o tym, jak koncerny informatyczne wyciągały pieniądze z polskich resortów.
 • Kończy się czas na złożenie deklaracji PIT za 2013. Jakie najczęstsze błędy popełniają Polacy? Urzędy skarbowe przygotowały listę takich pomyłek. Oto, na co trzeba zwrócić uwagę przy wypełnieniu deklaracji PIT 2013.
 • To już ostatnie chwile na rozliczenie się z fiskusem. Kto tego jeszcze nie zrobił, powinien jak najszybciej albo wysłać dokumenty pocztą, albo złożyć je przez internet. Ostatecznością jest wizyta w urzędzie skarbowym i oczekiwanie w długich kolejkach.
 • Bartłomiej Sienkiewicz
  Złe prognozy dla polskiej gospodarki nakreślone przez szefa MSW są dziś mało realne.