jak wyliczyć podatek

Artykuły dotyczące tematu jak wyliczyć podatek znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jak wyliczyć podatek. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • Pawlak zgadza się na podatek liniowy, ale pod pewnymi warunkami
  Opozycja zaczęła rozliczać Platformę z obietnic podatkowych, choć Donald Tusk dopiero głowi się, jak je zrealizować. Jak dowiedział się DZIENNIK, w rządzie jest gotowy kompromis w sprawie podatku Belki. PO jest zaś bliska przekonania ludowców do podatku liniowego.
 • Jak się nie dać fiskusowi
  Podatek Belki, czyli 19 procent naszych dochodów od oszczędności to koszmar każdego, kto zdecydował się odkładać pieniąze. Na szczęście są banki, które pomagają, zgodnie z prawem, obejść rękę fiskusa. Zobacz jak ulokować nasze oszczędności, by nie dać się oskubać.
 • Ksiądz Michał Heller musi zapłacić blisko 1,5 mln zł podatku od nagrody Templetona
  Ksiądz Michał Heller musi zapłacić blisko 1,5 mln zł podatku od nagrody Templetona, którą kilka dni temu odebrał w Londynie. DZIENNIK dowiedział się, że Ministerstwo Finansów zastanawia się, czy może zwolnić księdza z podatku, a eksperci apelują, by ustawowo rozwiązać podobne sytuacje.
 • Jak z fiskusem rozliczają się sędziowie sportowi
  Sędziowie sportowi, którzy uzyskują przychody z działalności wykonywanej osobiście, mogą być opodatkowani według skali PIT lub w sposób zryczałtowany.
 • Afera! Oto jak rząd traci na sztandarowym projekcie
  Ta inwestycja miała być żyłą złota a… okazuje się dziurawa jak sito. Po podliczeniu zysku do budżetu państwa wyszło na jaw, że brakuje gigantycznej kwoty. Gdzie się podziały pieniądze?
 • Jak rząd sięgnie do naszych kieszeni
  Spinając budżet na 2012 r., rząd mógłby, według wyliczeń „DGP”, sięgnąć do kieszeni obywateli po blisko 19 mld zł. Te pieniądze nie będą pochodzić z podwyżek PIT, likwidacji ulg podatkowych czy becikowego. Rząd ma za mało czasu, aby wprowadzić te zmiany. Łatwiejsze jest podniesienie VAT, akcyzy i składek do ZUS. Możliwe są też niższe podwyżki emerytur czy wycofanie się z podwyżek dla nauczycieli.
 • Kombinat KGHM
  Wpłata od miedziowego giganta sprawiła, że państwowa kasa ma już pewne siedem miliardów złotych z dywidend. Wypłata z zysku z KGHM w takiej skali to wyjście na ostatnią prostą w realizacji tegorocznego planu dochodów budżetu z zysków państwowych spółek.
 • Edward Gierek
  Edward Gierek bohaterem roku? Stworzył dobrobyt – mówią jedni. – Rodem z Tirany – ripostują inni. Jak było naprawdę? Biednie i bez szans na rozwój. Ceny rosły, płace spadały
 • Mieszkania - zdjęcie ilustracyjne
  Spróbowałam na własnej skórze. Umiejętnie zastosowałam home branding, wykorzystałam selling point i home staging. Dziś sprzedaż czterech kątów to ekstremalna przygoda.
 • Donald Tusk
  Donald Tusk cieszy się ze słów słynnego hodowcy papryki. Człowiek, który kiedyś zadał mu pytanie "Jak żyć, panie premierze", dziś mówi, że został oszukany przez PiS, a partia Jarosława Kaczyńskiego kłamie. Premier mówi, że to kolejny dowód iż specjalnością opozycji jest kłamstwo.
 • Mężczyzna dający łapówkę
  Ci, którzy chcą za pomocą przekupstwa skutecznie załatwić swoje sprawy, ryzykują pobyt w więzieniu. Dlatego wypróbowują wciąż nowe chwyty, licząc na to, że śledczy jeszcze ich nie znają.
 • Stuzłotówki
  Co rok przestępcy podatkowi okradają państwo na kilkadziesiąt miliardów złotych. Gdyby odebrać im te pieniądze, zniknąłby problem deficytu budżetowego.
 • Pieniądze
  Nowy, jednolity podatek proponowany przez Platformę Obywatelską realizuje w praktyce ideę bykowego. Czyli większego obciążenia fiskalnego osób samotnych.
 • Logo Volkswagena
  Volkswagen fałszował dane o emisji spalin, czym z marszu zasłużył sobie na miano motoryzacyjnego czarnego charakteru. A może w rzeczywistości jest pokrzywdzonym? Pierwszą ofiarą idiotycznych regulacji, które nabijają portfele ekologom i politykom, psują nam auta i nie mają większego wpływu na środowisko?
 • Para emerytów
  Gdyby pomysł jednolitego podatku forsowany przez PO wszedł w życie, oznaczałoby to pogorszenie sytuacji seniorów. Dlatego rozliczaliby się oni dalej na starych zasadach – zapewnia Ministerstwo Finansów.