ministerstwo finansów druki

Artykuły dotyczące tematu ministerstwo finansów druki znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ministerstwo finansów druki. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • Koniec epoki PIT-a pisanego ręcznie
  Skarbówka wychodzi z epoki PIT-u pisanego ręcznie. W ciągu czterech najbliższych lat urzędy zostaną połączone jednym wspólnym systemem informatycznym - rozliczenie podatkowe będzie można złożyć w dowolnym miejscu kraju.
 • By ratować finanse puliczne, trzeba nowej terapii szokowej
  W Ministerstwie Finansów powinien zmienić się gospodarz. Brakuje tam człowieka z wizją, pasją, może nawet doktrynera, który przedstawi mocny plan naprawczy. Wniosek – Balcerowicz musi wrócić
 • Minister finansów uważa, że 34-letni raptem agent nie zasługuje jeszcze na świadczenia emerytalne
  Minister finansów poświęcił nieco uwagi byłemu agentowi CBA, Tomaszowi Kaczmarkowi. "Mam pełne zaufanie do wyborców i wierzę, że nie zagłosują na agenta Tomka" – skwitował pytania o potencjalnego kandydata PiS.
 • Fiskus nie odpuści podatnikom
  Urzędnicy potrafią znaleźć tysiąc powodów, by udowodnić, że są potrzebni. Teraz mają kolejny. Choć Senat kończy prace nad likwidacją NIP dla osób, które nie mają własnych firm, nie znaczy to, że będą one wypełniać mniej dokumentów.
 • Banknoty euro - zdjęcie ilustracyjne
  Pula kredytów, jakie Polska zaciągnie w międzynarodowych instytucjach finansowych w 2013 r., jest o dwie trzecie wyższa niż w tym roku.
 • Donald Tusk
  Samorządowcy coraz skuteczniej wymuszają na rządzie ustępstwa w walce o pieniądze. W najbliższy wtorek z przedstawicielami największych korporacji samorządowych spotka się premier Donald Tusk. Głównym tematem rozmów będzie sytuacja finansowa jednostek samorządowych, które domagają się zwiększenia wpływów podatkowych.
 • Leszek Balcerowicz
  Jedna z opozycyjnych partii chce powołania resortu rodziny. Zdaniem Leszka Balcerowicza, to "myślenie magiczne". Jego zdaniem równie dobrze można powołać Ministerstwo Szczęścia.
 • Jacek Rostowski
  Ministerstwo Finansów nie przewiduje podwyżek podatków w 2014 r., poza podnoszeniem tych danin, które są wynikiem wymogów unijnych (np. akcyza na papierosy), poinformował wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski.
 • Za zły stan finansów opozycja żąda głowy Jacka Rostowskiego. Ale lista powodów, dla których ten powinien się podać do dymisji jest dłuższa. Jakie padają argumenty?
 • Oddział ZUS
  Polacy decydują, gdzie będą odkładać na emeryturę. Od dziś do końca lipca można wybierać pomiędzy odprowadzaniem składek tylko do ZUS-u, a przekazywaniem ich do ZUS-u i częściowo do Otwartych Funduszy Emerytalnych.
 • Od 160 tys. do prawie 42 mln zł – taka jest rozpiętość wydatków resortów w tej kadencji rządu na działania promocyjne. Nie ma żadnych precyzyjnych wytycznych, jak te usługi są wyceniane.
 • Mateusz Szczurek w ławach rządowych
  Wielka afera w resorcie finansów. Opozycja sugeruje, że za opóźnienie wejścia w życie ustawy o rajach podatkowych wcale nie musiał stać bałagan, a cała sprawa mogła być "sterowana". Część ekspertów twierdzi nawet, że sprawa mpowinna skończyć się Trybunałem Stanu dla ministra Mateusza Szczurka.
 • Złoty
  Niemcy niepokoją się o kurs polskiej waluty. Jak donosi tygodnik "Der Spiegel", niemieckie ministerstwo finansów obawia się znacznych wahań kursu złotego.
 • Podatkowe zeznanie roczne PIT-37
  Już 16 marca 2015 r. podatnik będzie mógł się zalogować do Portalu Podatkowego – potwierdziło DGP Ministerstwo Finansów. Zapozna się tam ze wstępnie wypełnioną deklaracją.
 • Port morski
  Nowe zasady rozliczania podatku przez importerów plus niskie ceny i oszustwa podatkowe – to główne przyczyny 12-proc. spadku dochodów z podatku od towarów i usług na początku roku. Ale pod jego koniec bilans się wyrówna.
 • Podatkowe zeznanie roczne PIT
  Już prawie 7 milionów PIT-ów wysłano drogą elektroniczną - informuje ministerstwo finansów. Do północy mamy czas na rozliczenie z fiskusem.