ministerstwo finansów pity

Artykuły dotyczące tematu ministerstwo finansów pity znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ministerstwo finansów pity. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • Ministerstwo nie zwolni księdza Hellera z podatku od nagrody Templetona
  Minister finansów nie zwolni księdza Michała Hellera z podatku od Nagrody Templetona - dowiedział się DZIENNIK. Nie pozwala mu na to prawo. Aby wybrnąć z patowej sytuacji i uchronić uczonego przed płaceniem fiskusowi blisko 1,5 miliona złotych, Jacek Rostowski powoła zespół ekspertów, który do końca tego roku opracuje systemowe rozwiązanie problemu.
 • Będzie zamieszanie z VAT
  Wiceminister Maciej Grabowski zdradza tajemnice wyższego VAT. Zastępca szefa resortu finansów przyznaje, że czeka nas wielkie zamieszanie, bo nowe stawki są wprowadzane czterema ustawami.
 • Wielkie ułątwienie dla małżeństw
  Na podstawie obecnie obowiązujących przepisów możliwe jest złożenie w formie elektronicznej wspólnego rozliczania PIT-37 przez małżonków bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Skorzystanie z tej możliwości uzależnione jest jednak od spełnienia jednego podstawowego warunku – małżonek składający to zeznanie musi być upoważniony do jego złożenia przez drugiego ze współmałżonków. Resort finansów chce jednak ten wymóg znieść. 
 • Rostowski postanowił: Przed Belką nikt już nie ucieknie
  Ministerstwo finansów chce zlikwidować ostatnią lukę pozwalającą na unikanie podatku Belki. Sprytny ruch pozwoli resortowi dowodzonemu przez Jacka Rostowskiego zdobyć sto milionów złotych już w tym roku.
 • Resort finansów manipuluje przy lokatach
  Resort finansów zakaże od lipca lokat, które pozwalają uniknąć podatku Belki. Co jednak czeka tych, którzy teraz korzystają z tej formy oszczędności? Ministerstwo nie może się zdecydować. Sprawa może skończyć się w Trybunale Konstytucyjnym.
 • Ministerstwo pomoże wypełnić PIT
  Resort finansów udowadnia, że nie jest wrogiem podatników. Pracownicy, na specjalnych dyżurach, pomogą kemu, kto dodzwoni się do resortu. Dzięki ich pomocy każdy będzie mógł rozliczyć PIT.
 • Reosrt finansów obiecuje: Koniec problemów z e-PIT
  Elektroniczny PIT to czasem droga przez mękę. W tym roku kilka razy zatkały się serwery resortu finansów. Dlatego ministerstwo, zanim znów trzeba będzie składać PIT-y, modernizuje serwery.
 • 3 mld zł utopione w płynie do szyb
  Urzędnicy Ministerstwa Finansów nie są winni istnienia luki w prawie, przez którą do kraju wlewała się rzeka nieopodatkowanego alkoholu – uznała prokuratura i umorzyła śledztwo. Minister finansów nie zaskarżył decyzji.
 • Jacek Kapica
  Jaki jest Jacek Kapica, wiceminister finansów, który po aferze hazardowej został namaszczony na bohatera walczącego z patologiami?
 • Jarosław Neneman
  "Obciążenie podatkami w Polsce nie należy do najwyższych w Europie. Na przykład w Wielkiej Brytanii obciążenie podatkiem dochodowym jest większe niż w Polsce. Jeśli ja miałbym coś zrobić, to wprowadziłbym jedną stawkę VAT. Natomiast wysokość kwoty wolnej czy stawka PIT zrekompensowałyby najuboższym podwyżki preferencyjnych stawek VAT. W zamian mielibyśmy prostszy VAT, więc nie trzeba byłoby się zastanawiać, czy kupić na przykład okno z montażem czy bez" - stwierdza w rozmowie z DGP wiceminister finansów Jarosław Neneman.
 • Pieniądze
  Gdyby taki wariant przeszedł, samorządy miałyby dużo więcej pieniędzy. Różnica w przyszłym roku wyniosłaby 27,5 mld zł.
 • Ludwik Kotecki
  Skoro na pierwszym miejscu wśród priorytetów stawiamy kwotę wolną od podatku, to na inne wydatki będziemy mieli mniej pieniędzy. A na niektóre po prostu nie starczy. To kwestia wyboru - mówi w rozmowie z "DGP" Ludwik Kotecki, główny ekonomista Ministerstwa Finansów. 
 • Ewa Kopacz
  Zastąpienie trzech danin jedną – jak chce tego PO – oznacza też koniec ulg w PIT i nowy kształt administracji zajmującej się zbieraniem dochodów do państwowej kasy.
 • Para emerytów
  Gdyby pomysł jednolitego podatku forsowany przez PO wszedł w życie, oznaczałoby to pogorszenie sytuacji seniorów. Dlatego rozliczaliby się oni dalej na starych zasadach – zapewnia Ministerstwo Finansów.
 • Beata Szydło w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie
  Najpierw trzeba wygrać wybory, żeby rozmawiać o rządzie. Żadnych personaliów nie będę podawać - zastrzega Beata Szydło w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".