odliczenie od podatku na dziecko

Artykuły dotyczące tematu odliczenie od podatku na dziecko znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące odliczenie od podatku na dziecko. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • Nie zapłacisz podatku od sprzedanego mieszkania
  Nie zapłacimy już podatku od sprzedanego mieszkania, jeśli pieniądze zostaną przeznaczone na kupno innego lokum lub działki budowlanej. Również ci, którzy podarują żywność potrzebującym, zamiast wyrzucić ją na śmietnik, nie będą ścigani przez urząd skarbowy, jak jeden z legnickich piekarzy. To tylko niektóre ze zmian w podatkach, jakie wejdą w życie od nowego roku.
 • Co odliczysz sobie od podatku w 2010 roku
  W przyszłym roku podatek dochodowy będzie można zmniejszyć o wydatki na utrzymanie dzieci, internet, oszczędzanie w kasie mieszkaniowej, rehabilitację czy darowizny. Sprawdź, które wydatki odliczysz bez ograniczeń, a na które ustawa o PIT nakłada szczególne obostrzenia.
 • Jak odliczyć ulgę na nie swoje dziecko
  Ulga na dziecko to jedna z największych sum, jakie możemy odliczyć od naszego podatku. Okazuje się, że możemy z niej skorzystać, nawet jeśli nie mamy własnych dzieci. Oto, jak zmniejszyć daninę dla fiskusa.
 • Nawet, jeśli go nie wychowuje, rodzic ma prawo do ulgi na dziecko
  Rodzic, który ma władzę rodzicielską, może skorzystać z ulgi na dziecko. To, czy wychowują, nie ma znaczenia.
 • Czy cudzoziemiec ma prawo do ulgi na dziecko mieszkające za granicą?
  Rodzic uzyskujący w Polsce dochody opodatkowane według skali podatkowej ma prawo odliczyć ulgę prorodzinną nawet, jeśli nie jest polskim obywatelem.
 • Samotna matka.
  Rodzic, który płaci alimenty na dziecko, może odliczyć ulgę prorodzinną, gdy nie jest pozbawiony władzy rodzicielskiej.
 • Nie tylko wielka radość, ale też... odliczenie od podatku
  Podatnicy, którym dziecko urodzi się w październiku, listopadzie lub grudniu muszą pamiętać, że w rocznym zeznaniu odliczą ulgę prorodzinną odpowiednio za trzy, dwa lub jeden miesiąc.
 • Kościół
  Kościół katolicki z rezerwą, inne ze sprzeciwem zareagowały na rządowy plan likwidacji Funduszu Kościelnego
 • Podatek majątkowy – jak każdy nowy podatek – budzi strach. I jest to naturalny odruch. Tyle że strach nie zawsze bywa najlepszym doradcą. Dlatego warto przyglądać się i tej nowince. Zamiast ciągle powtarzać, że tego się na pewno nie da zrobić. Bo zrobić się da. Pytanie raczej, czy demokratyczne społeczeństwa będą tego chciały.
 • Pieniądze
  Sejm podwyższył o 20 procent ulgę podatkową na trzecie i kolejne dziecko. Uchwalone dziś zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych umożliwiają też pełne wykorzystanie ulgi przez najmniej zarabiające rodziny.
 • Pieniądze
  Wszyscy kandydaci na prezydenta są zgodni, że system danin dla fiskusa trzeba zreformować. Różnią się jednak co do zakresu potrzebnych zmian. Najbardziej radykalni są ci, którzy mają marne widoki na zwycięstwo.