podatek do zapłaty

Artykuły dotyczące tematu podatek do zapłaty znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące podatek do zapłaty. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • Cała prawda o umowie na tranzyt. Do kiedy?
  Zamieszanie w sprawie terminu tranzytu gazu w umowie polsko-rosyjskiej. Obie strony podają inne daty. Rosyjski premier twierdzi, że obowiązuje do 2045 roku, polski rząd mówił wcześniej, że tylko do 2019 roku. Wicepremier Waldemar Pawlak ujawnia prawdę.
 • Nie poszedłeś na imprezę? Zapłać podatek
  Oto perełka wśród absurdów polskiego prawa. Fiskus uznaje, że zaproszenie na imprezę firmową, to dochód pracownika. Trzeba więc się rozliczyć. Co gorsza, skarbówce trzeba się tłumaczyć, nawet.. jeśli na imprezę nie pójdziemy.
 • PiS twardo: O SKOK-i będziemy walczyć do upadłego
  Pomysł objęcia spółdzielczych kas podatkiem bankowym i wycofanie merytorycznych zarzutów wobec ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych z Trybunału Konstytucyjnego może spowodować rewolucję.
 • Poznaj swoje prawa w walce o przedszkole dla dziecka
  Samorządy powinny zapewniać miejsca w przedszkolach dzieciom w wieku od 3 do 6 lat. Rodzice dzieci, które się do nich nie dostały, mogą się odwoływać do sądu i zażądać od gminy stworzenia dodatkowych miejsc lub odszkodowania.
 • Większość dzieci chętnie spędza wakacje z rówieśnikami i wyjeżdża na kolonie.
  Pracownik nie zapłaci PIT od otrzymanego z firmy dofinansowania do wyjazdu wakacyjnego dziecka, jeśli zostało ono wypłacone z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Jeśli źródło dopłaty było inne, zwolnienie z podatku przysługuje do kwoty 760 zł.
 • Kupiłeś drogi prezent w internecie? Rozlicz podatek
  Kupujesz świąteczny prezent w internecie? Uważaj, może ciążyć na tobie obowiązek odprowadzenia podatku! Oto szczegóły.
 • Dzieci w przedszkolu
  O tym, czy maluch znajdzie miejsce w placówce, decyduje m.in. to, czy oboje rodzice pracują oraz gdzie płacą podatki. Łatwiej jest też zapisać podopiecznego opiekunowi samotnie go wychowującemu.
 • Miasta dają bonusy za płacenie podatków
  Bilety na koncert, preferencje przy zapisach do przedszkoli, programy aktywności fizycznej - miasta chwytają się różnych sposobów, by namówić mieszkańców do opłacania podatków w miejscu zamieszkania. Ale część samorządów uważa takie bonusy za niekonstytucyjne.
 • Blok, zdjęcie ilustracyjne
  Nowa ustawa o lokatorach daje gminom prawo do eksmisji bez zapewnienia mieszkania socjalnego. W nowym lokalu ma być tylko piecyk i maszynka do gotowania. Prądu nie musi być. Do tego gminy zapewnią lokale socjalne tylko przez kilka tygodni. Potem dłużników czeka noclegownia.
 • Nieco ponad dwa tysiące złotych długu było powodem, dla którego policjanci z Opola w środku nocy zabrali do aresztu matkę dwójki małych dzieci. Syna i córkę kobiety zawieźli zaś do pogotowia opiekuńczego - donosi "Nowa Trybuna Opolska". Jednak jak ustalił dziennik.pl i "DGP", gdy policjanci przyszli po kobietę późnym wieczorem, w mieszkaniu były tylko dzieci.
 • Plik stuzłotówek
  Akcyza od trumny? Podatek od brody? A może opłata od posiadanych w domu okien? Kiedy dziura budżetowa rośnie, obywatele powinni spodziewać się najgorszego
 • Jarosław Gowin w przededniu przyspieszonych wyborów lidera Platformy Obywatelskiej wysyła list do członków tej partii - informuje portal tvn24.pl. List Gowina został wysłany w niedzielę do wszystkich biur regionalnych PO z prośbą o rozesłanie do każdego szeregowego członka partii.
 • Drewniane drzwi pomalowane w kolorach flag: Unii Europejskiej i Polski
  Mniej inwestycji i większe bezrobocie - tak mogłaby wyglądać Polska, gdyby 10 lat temu nie wstąpiła do Unii Europejskiej. Dokładne oszacowanie korzyści z obecności we Wspólnocie jest niemożliwe, uważają ekonomiści, z którymi rozmawiała IAR.
 • Stuzłotówki
  Co rok przestępcy podatkowi okradają państwo na kilkadziesiąt miliardów złotych. Gdyby odebrać im te pieniądze, zniknąłby problem deficytu budżetowego.
 • Wydch auta
  Pierwsze zielone strefy w miastach mogą powstać już za półtora roku. Samorządowcy z największych metropolii mają nawet chytry plan, w jaki sposób kontrolować kierowców i ich samochody. 
 • Libia: Nielegalni imigranci
  Bruksela chce, by nielegalni imigranci, którzy trafią do Europy, byli rozdzielani między wszystkie państwa Unii. Przyjęto takie wskaźniki, które sprawią, że Polska będzie jednym z tych państw, które będzie musiało przyjąć najwięcej uchodźców.