podatek dochodowy od działalności gospodarczej

Artykuły dotyczące tematu podatek dochodowy od działalności gospodarczej znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące podatek dochodowy od działalności gospodarczej. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • Czy prezenty od kontrahentów są opodatkowane PIT?
  Każde przysporzenie majątkowe (nawet w postaci drobnych prezentów) związane z prowadzoną przez podatników działalnością gospodarczą powoduje obowiązek podatkowy (stanowi przychód podlegający opodatkowaniu).
 • Jaki PIT od umów cywilnoprawnych?
  Dochody z umowy cywilnoprawnej, np. umowy – zlecenia czy umowy o dzieło, uzyskiwane przez osoby prywatne będą stanowiły dochody z działalności wykonywanej osobiście, do których zastosowanie mają zryczałtowane koszty. 
 • Większość dzieci chętnie spędza wakacje z rówieśnikami i wyjeżdża na kolonie.
  Pracownik nie zapłaci PIT od otrzymanego z firmy dofinansowania do wyjazdu wakacyjnego dziecka, jeśli zostało ono wypłacone z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Jeśli źródło dopłaty było inne, zwolnienie z podatku przysługuje do kwoty 760 zł.
 • Członkowie rodziny współprowadzący działalność gospodarczą, powinni znać swoje obowiązki podatkowe.
  Członkowie rodziny stale współpracujący z podatnikiem przy prowadzeniu działalności gospodarczej i osiągający z tego tytułu korzyści majątkowe mogą być pociągnięci do odpowiedzialności podatkowej za zaległości podatkowe firmy. Dotyczy to także małżonków mających rozdzielność majątkową lub będących w separacji.
 • Jakie świadczenia związane z rodzicielstwem są wolne od PIT
  Osoby wychowujące dzieci mogą skorzystać z wielu preferencji podatkowych. Wolne od podatku dochodowego są m.in. szeroko rozumiane zasiłki rodzinne czy świadczenia z pomocy społecznej
 • Od stycznia zmienią się zasady przyznawania świadczeń rodzinnych
  Od stycznia 2012 roku zmienią się niektóre zasady związane z ubieganiem się o świadczenia rodzinne na dzieci. Oto lista zmian.
 • Resort finansów pracuje nad zmianami w VAT w zakresie odliczania podatku. Chce, żeby samochody z kratką zniknęły z naszych ulic
 • Plik stuzłotówek
  Akcyza od trumny? Podatek od brody? A może opłata od posiadanych w domu okien? Kiedy dziura budżetowa rośnie, obywatele powinni spodziewać się najgorszego
 • Premier Donald Tusk
  Ustawa zwalnia z opodatkowania stroje robocze. Ubranie od Ermenegildo Zegny też? - zastanawia się "DGP" i pyta o to specjalistów od podatków.
 • Podatek majątkowy – jak każdy nowy podatek – budzi strach. I jest to naturalny odruch. Tyle że strach nie zawsze bywa najlepszym doradcą. Dlatego warto przyglądać się i tej nowince. Zamiast ciągle powtarzać, że tego się na pewno nie da zrobić. Bo zrobić się da. Pytanie raczej, czy demokratyczne społeczeństwa będą tego chciały.
 • Stuzłotówki
  Co rok przestępcy podatkowi okradają państwo na kilkadziesiąt miliardów złotych. Gdyby odebrać im te pieniądze, zniknąłby problem deficytu budżetowego.
 • Pieniądze
  Wszyscy kandydaci na prezydenta są zgodni, że system danin dla fiskusa trzeba zreformować. Różnią się jednak co do zakresu potrzebnych zmian. Najbardziej radykalni są ci, którzy mają marne widoki na zwycięstwo.
 • Bronisław Komorowski, Andrzej Duda, Paweł Kukiz, Magdalena Ogórek
  "DGP" poprosiło sztaby kandydatów o przesłanie ich kluczowych postulatów gospodarczych, by oszacować ich koszty. Najbardziej zachowawczy wydaje się Bronisław Komorowski. Wyraźną ekspansję w wydatkach widać u kandydata PiS Andrzeja Dudy. Od konkretów ucieka z kolei kandydat PSL Adam Jarubas.
 • Mateusz Szczurek
  Mocno sceptyczny - tak można określić stosunek Mateusza Szczurka wobec pomysłu podniesienia kwoty wolnej od podatku. Minister finansów w "Kontrwywiadzie" RMF FM odniósł się do jednej z najbardziej nośnych idei trwającej już kampanii przed wyborami parlamentarnymi.