podatek należny

Podatek należny - kwota podatku VAT określona na fakturze wystawionej przez podatnika. Jest to podatek obliczany od wartości sprzedanych towarów i usług, który należy odprowadzić do urzędu skarbowego.

Źródło: wikipedia.org


 • Wypełniamy trzecią i ostatnią stronę zeznania podatkowego PIT-37. Podsumowaliśmy już dochody, odliczyliśmy składki na ubezpieczenie społeczne i ulgi odliczane od dochodu. Obliczyliśmy podatek. Teraz czas na odliczenia od podatku i najważniejsze wyliczenie: czy musisz dopłacić urzędowi skarbowemu, czy zwróci ci nadpłatę.
 • Zapłacisz podatek za picie kawy w pracy
  Pracownik, który otrzymał od szefa abonament medyczny, ubezpieczenie, kartę na napoje z automatu, powinien przychód z tych tytułów wykazać w rocznym PIT. I oczywiście obliczyć i zapłacić należny skarbówce podatek od bonusów otrzymanych od szefa.
 • Nie zapłacisz podatku, nie odbierzesz nagrody
  Bierzesz udział w rozmaitych konkursach i marzysz, by główna nagroda wreszcie trafiła w twoje ręce? Pamiętaj jednak, że aby ją odebrać, często musisz najpierw zapłacić 10 proc. podatku. Inaczej, możesz zapomnieć o wygranej.
 • Najlepszy sposób na podatek Belki

  Podatek Belki to opłata, która dusi wszystkich oszczędzających w Polsce. Nikt nie chce bowiem dzielić się  z państwem zyskami z własnych oszczędności.Banki przygotowały jednak ofertę, która pozwoli każdemu nie płacić uciążliwego podatku. Warto jednak dokładnie przeczytać regulamin, zanim podpiszemy umowę. W przeciwnym razie możemy stracić część zysków.

 • Sprowadzenie auta z USA może być dwukrotnie opodatkowane
  Sprowadzenie samochodu z USA to początek przygód z podatkami...
 • Podatek Belki można obejść
  Zapowiadana przez resort finansów likwidacja lokat antypodatkowych nie oznacza, że nie można uniknąć podatku od zysków kapitałowych. Zastąpią je polisy lokacyjne dające zarobić ponad 5 proc. rocznie.
 • Kościół
  Kościół katolicki z rezerwą, inne ze sprzeciwem zareagowały na rządowy plan likwidacji Funduszu Kościelnego
 • Złotówki
  Fiskus żąda podatku od pracowników, którym pracodawca opłacił wyjazdy i imprezy integracyjne, basen czy zajęcia na sali gimnastycznej. Nieważne, że część z nich została w domu, nie umie pływać lub ma złamaną rękę.
 • Obliczenia na kalkulatorze
  Kryzys jest coraz silniejszy, Polaków nie stać więc na podatki. Przestają płacić zarówno firmy, jak i osoby fizyczne. Zdaniem resortu finansów, do budżetu nie wpłynie przez to aż miliard złotych.
 • Logo Apple
  Stany Zjednoczone tracą rocznie 90 mld dol. z tytułu niezapłaconych podatków korporacyjnych. O tyle wzbogaciłby się fiskus, gdyby amerykańskie koncerny nie transferowały zysków do rajów podatkowych, w czym pomaga im sam Kongres. Dzięki temu Microsoft zapłacił amerykańskiemu fiskusowi jedynie 3,1 proc. należnego podatku. Apple – ani centa.
 • Stuzłotówki
  Co rok przestępcy podatkowi okradają państwo na kilkadziesiąt miliardów złotych. Gdyby odebrać im te pieniądze, zniknąłby problem deficytu budżetowego.
 • Krzysztof Jedlak
  Podatek bankowy, czy szerzej od instytucji finansowych, można wprowadzić. Obowiązuje w wielu krajach. Jednak powinno to być – w każdym tego słowa znaczeniu – dobre prawo.
 • Beata Szydło
  Banki komercyjne mają otrzymywać od NBP wsparcie, dzięki któremu mogłyby udzielić małym i średnim firmom kredytów wartych nawet 220 mld zł – planuje PiS. Zwiększyłyby więc swoje aktywa, a te można by opodatkować.