urząd skarbowy nowa sól

Artykuły dotyczące tematu urząd skarbowy nowa sól znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące urząd skarbowy nowa sól. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • Jesienne plany legislacyjne SLD
  Projekt ustawy likwidującej Fundusz Kościelny, ograniczenie zwolnień podatkowych kościelnych osób prawnych, zmiany w ustawie o godle, hymnie i barwach narodowych, a także projekt ustawy o Radzie Fiskalnej - to niektóre plany legislacyjne SLD na nadchodzącą jesień.
 • CBA
  W ubiegłym roku odbył się spis rolny, w tym ruszy Narodowy Spis Powszechny. Kontrola GUS wykazała nadużycia na niespotykaną skalę, kwoty sięgają milionów złotych.
 • Nowe weto rządu Tuska. Tak kopie się kierowców po kostkach
  Kierowcy w Polsce ciągle mają pod górkę. Po drogim paliwie i beznadziejnych drogach pojawił się nowy sposób na dokopanie właścicielom czterech kółek. Dlaczego rząd nie mówi "nie" nowemu ułatwieniu?
 • Służby będą tłumaczyć się z podsłuchów
  Służby specjalne inwigilujące obywateli będą się musiały tłumaczyć przed niezależnymi ekspertami, dlaczego zakładają podsłuchy. A funkcjonariusze będą mieli dostęp do naszych billingów tylko z ostatniego roku, a nie z dwóch lat
 • Sondaż: 48 proc. dla PO, 30 dla PiS. Ruch Palikota przed PJN
  Wakacje i rozkręcająca się dopiero kampania wyborcza sprawia, że niewiele dzieje się w sondażach poparcia dla partii politycznych. Badanie przeprowadzone przez GfK "Polonia" na zlecenie "Rzeczpospolitej" pokazuje, że niemal połowa pytanych (48 proc.) chce głosować na PO, a 30 proc. na PiS.
 • Sól
  Już 90 firm branży spożywczej jest na liście tych, do których trafiała sól przemysłowa zamiast spożywczej. I wciąż przybywają nowe.
 • Były szef MSWiA Janusz Kaczmarek
  Janusz Kaczmarek i Jaromir Netzel byli największymi negatywnymi bohaterami PiS, chociaż to za rządów tej właśnie partii osiągnęli szczyty kariery. Teraz były szef MSWiA wspólnie z byłym szefem PZU szykują rekordowe pozwy przeciw państwu. Za aferę czterdziestego piętra.
 • Mirosław Drzewiecki
  Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych przez byłego posła PO i ministra sportu Mirosława Drzewieckiego - dowiedziało się Radio ZET. Uzasadnienie może zaskakiwać. Polityk mógł nie znać stanu swojego majątku - stwierdzili prokuratorzy.
 • Policja - zdjęcie ilustracyjne
  W budżecie na 2013 r. KGP zarezerwowała 51 mln zł na wynagrodzenia dla konfidentów. To problem dla fiskusa. „Pensje” dla informatorów są nieopodatkowane, co w rozliczeniach próbują wykorzystywać nieuczciwi podatnicy.
 • Premier Donald Tusk
  Donald Tusk przyjął dymisję Marka Sawickiego. Nie podał jednak nazwiska jego następcy. Najpierw chce wprowadzić ustawy, które sprawią, by więcej do takiego zachowania, o jakim mówią na nagraniu działacze PSL, nie doszło. Do czasu powołania nowego szefa resortu, jego obowiązki będzie pełnił premier.
 • Presspublica szuka nowego naczelnego tygodnika "Uważam Rze" - podaje "Presserwis". Kto zajmie się gazetą po wyrzuconym Pawle Lisickim i wciąż jeszcze kierującym tygodnikiem Janie Pińskim? Do tej pory wszyscy odmówili.
 • 646 cukierni, restauracji, piekarni, w tym także piekarnie w hipermarketach Tesco czy Auchan - tam zamiast soli spożywczej stosowano sól wypadową. Listę przedsiębiorców, którzy myśleli, że kupują sól spożywczą, a kupowali sól wypadową, opublikowała Fundacja Pro-Test.
 • Minister Michał Boni
  Resort Michała Boniego przygotował listę samorządów, którym grozi bankructwo. Wynika z niej, że kilkadziesiąt gmin będzie musiało szybko naprawiać finanse.
 • Nowa partia Jarosława Gowina
  Jest nowa partia na polskiej scenie politycznej " Polska Razem Jarosława Gowina". Polityk w swoim przemówieniu nie bez przyczyny powoływał się na twórcę Apple, Steve'a Jobsa. Na partyjnym sztandarze znalazło się... jabłko . Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać.
 • Sejm
  Nowy sondaż wyborczy pokazuje rosnącą przewagę PiS nad PO. Oprócz tych dwóch partii, w Sejmie znalazłyby się dwie lewicowe formacje. Pozostałe ugrupowania nie miałyby szans na przekroczenie progu wyborczego.
 • Temida
  "Pawiem narodów byłaś i papugą" - tak Juliusz Słowacki krytykował w 1839 r. polską skłonność do naśladowania zagranicznych mód i wzorców. Wieszczowi chodziło o czasy sarmackie. Czy jednak jego krytyka nie pasuje również jak ulał do obecnych czasów?
 • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA W WARSZAWIE
  "Stoimy przed wyzwaniem, jak wolność utrzymać i umocnić" - podkreślał Bronisław Komorowski. Na Placu Zamkowym odbyły się państwowe obchody rocznicy przyjęcia Konstytucji 3 Maja. Prezydent mówił, że z tamtego okresu historii Polski, płynie lekcja, iż wolność nie jest dana raz na zawsze. Przypomniał, że od dawna wojna nie była tak blisko polskich granic, jak teraz. "Przecież niedługo, 9 maja, Plac Czerwony w Moskwie znów zamieni się w plac pancerny. Znów będą tam prężyły muskuły te dywizje, które niedawno, na oczach świata, dokonały agresji na Ukrainę" - zaznaczył.
 • Beata Szydło
  Beata Szydło zdradziła plan PiS w sprawie wrześniowego referendum. Partia będzie chciała dołożyć do plebiscytu trzy dodatkowe pytania. Jej zdaniem, ten wniosek będzie "sprawdzianem wiarygodności" dla władz. Jest już odpowiedź premier Ewy Kopacz.
 • Załamany mężczyzna opiera głowę o stół
  Maksymilian mówi, że ma małe marzenia. Pierwsze – żeby było go stać na zatrudnienie jednego pracownika. Żeby mógł sobie zrobić wolny weekend. Ale wstrzymuje się z taką rozrzutnością. "Jak widzę szambonura buszującego po śmietniku, mówię sobie: Uważaj, żebyś tak nie wylądował ze swoją starością".