urząd skarbowy zaświadczenie o dochodach

Artykuły dotyczące tematu urząd skarbowy zaświadczenie o dochodach znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące urząd skarbowy zaświadczenie o dochodach. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • Fiskus kontratakuje
  Skrupulatność inspektorów nie zniechęca do prób oszukania urzędu skarbowego, a czasem tylko wygrania z nim przemyślnej, ale całkowicie legalnej gry o uniknięcie podatku.
 • Prawdziwa rewolucja w urzędach. Tak będzie wyglądać
  To ma być prawdziwa biurokratyczna rewolucja. Zamiast zaświadczeń urzędnikom mają wystarczyć oświadczenia. Zmiany próbują zablokować gminy i resort pracy.
 • Niesiołowski o szefie "Playboya": Jest ignorantem
  Marcin Meller, redaktor naczelny "Playboya" zadeklarował, że nie zagłosuje już na Platformę i mocno obrywa za to od wicemarszałka Sejmu.  "Jest niekompetentny, jest ignorantem" - mówi Stefan Niesiołowski w tygodniku "Wprost".
 • Fundusz Alimentacyjny pomaga osobom uprawnionym do alimentów
  Rodzic, który utracił pracę, a nie otrzymywał świadczenia wypłacanego w razie bezskutecznej egzekucji alimentów, bo miał zbyt wysoki dochód, może ponownie złożyć wniosek. Jeżeli nie zarabia więcej niż 725 zł, gmina przyzna mu wsparcie. Nie może jednak w tym czasie otrzymywać alimentów bezpośrednio od rodzica.
 • Czy od zakupu auta z Holandii trzeba zapłacić VAT i akcyzę?
  Osoba fizyczna chce kupić samochód od osoby z Holandii. W Holandii jednak nie został zapłacony VAT, bo właściciel skorzystał ze zwolnienia podmiotowego (z tytułu pełnienia funkcji w jednej z instytucji – NATO).
 • Przez internet rozliczysz wszystko
  Becikowe, zasiłki rodzinne i dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – to niektóre świadczenia, o które będzie można ubiegać się, składając elektroniczny wniosek.
 • Po świadczenia z zaświadczeniem o dochodzie
  Od dziś osoby ubiegające się o świadczenia rodzinne z pomocy społecznej oraz Funduszu Alimentacyjnego mogą składać oświadczenia, dokumentując stany faktyczne, od których uzależnione jest przyznanie jednego z tych świadczeń.
 • Młody pracownik powinien znać swoje prawa.
  Lato to dla wielu młodych osób dobra okazja do podjęcia pracy. Trzeba jednak pamiętać, że każdą zarobioną w wakacje kwotę należy wykazać przed urzędem skarbowym i opodatkować. Czasem zrobi to rodzic. Innym razem rozliczenia z fiskusem małoletni powinien dokonać samodzielnie.
 • Zamiast urzędowego druku wystarczy oświadczenie rodzica
  Rodzic składający wniosek o świadczenia na dzieci nie musi już dołączać zaświadczenia o swoich dochodach, które wystawia mu urząd skarbowy. Zamiast niego może przedstawić jedynie oświadczenie, którego gmina nie musi weryfikować.
 • Rodzic, który nie może wyegzekwować alimentów na dziecko, może zgłosić się do gminy o przyznanie świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego.
  Rodzic, który nie może wyegzekwować alimentów na dziecko, może zgłosić się do gminy o przyznanie świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego. Dochód jego rodziny nie może przekroczyć 725 zł na jedną osobę.
 • Osoba, która chce otrzymywać świadczenia na dzieci, musi osiągać dochody nieprzekraczające 504 zł lub 583 zł, gdy wychowuje niepełnosprawne dziecko.
 • Musi być porozumienie ojca i matki, gdy oboje uwzględniają ulgę prorodzinną. Gdy jedno z nich nie skorzystało z ulgi, drugie ma prawo odliczyć całość kwoty. Urzędy skarbowe nie powinny ingerować w wewnętrzne sprawy rodziców.
 • Kredy to dobry sposób finansowania studiów
  Studia to nie tylko czas wytężonej nauki i zabawy. To także okres zwiększonych wydatków. Doskonałym źródłem finansowania tych kosztów może być preferencyjny kredyt studencki. Jest nisko oprocentowany, a o spłatę rat nie musimy się martwić przez dwa lata po ukończeniu studiów. Co więcej, można na nim nawet zarobić! Oto kilka rad, jak uzyskać taki kredyt.
 • Smoleńsk
  "Odstrzelimy ich, kaczorów, mówiliście, kartoflane nosy, mówiliście na nas. Ziemia smoleńska będzie pamiętać i będzie wyrzutem sumienia" - mówił podczas odsłonięcia pomnika Marii i Lecha Kaczyńskich bp Józef Zawitkowski. Na tym jednak nie poprzestał.
 • "To samo powiedział Hitler. Specjalne dekrety i rozporządzenia Rządu Rzeszy. To jest droga do piekła"  - mówi o Viktorze Orbanie w wywiadzie dla "Der Spiegel" naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik.
 • Wiceminister Jacek Kapica
  Wiceminister finansów zakazuje zatrudniania nowych osób w urzędach skarbowych. Proponuje roszady na stanowiskach.