wypełnianie pit 37

Artykuły dotyczące tematu wypełnianie pit 37 znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wypełnianie pit 37. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • Wypełniamy trzecią i ostatnią stronę zeznania podatkowego PIT-37. Podsumowaliśmy już dochody, odliczyliśmy składki na ubezpieczenie społeczne i ulgi odliczane od dochodu. Obliczyliśmy podatek. Teraz czas na odliczenia od podatku i najważniejsze wyliczenie: czy musisz dopłacić urzędowi skarbowemu, czy zwróci ci nadpłatę.
 • Wybraliśmy już formularz PIT i wypełniliśmy jego pierwszą stronę. Teraz zaczynamy prawdziwe liczenie podatku.
 • Zaczynamy wspólne wypełnianie PIT. Wybraliśmy PIT-37 (brązowy), bo taki właśnie formularz musi wypełnić najwięcej osób, czyli pracujący na etacie i dorabiający na zlecenie. Nasza ściągawka będzie przydatna również dla tych, którzy muszą sięgnąć po PIT-36 (zielony). Większość rubryk wypełnia się tak samo, a dodatkowo te, które dotyczą działalności gospodarczej.
 • Od dziś rozliczysz PIT przez internet
  Dziś wchodzi w życie ustawa, która pozwoli wysłać zeznanie roczne przez internet. Sprawdziliśmy - to nie jest trudne, choć trzeba mieć się na baczności, bo fiskus nie wybacza błędów. Jeżeli źle wypełnimy deklarację, korektę trzeba będzie złożyć osobiście w urzędzie skarbowym.
 • Pomyliłeś się? Popraw PIT
  Samodzielne wypisywanie PIT łatwe nie jest. Co zrobić, gdy popełniliśmy błąd? Na pewno nie czekać, aż urzędnicy go odkryją, bo to może źle się skończyć. Jedynym wyjściem jest korekta zeznania.
 • Podatkowe zeznanie roczne PIT-37
  Już 16 marca 2015 r. podatnik będzie mógł się zalogować do Portalu Podatkowego – potwierdziło DGP Ministerstwo Finansów. Zapozna się tam ze wstępnie wypełnioną deklaracją.
 • PIT-11
  Od dziś rozliczając się z fiskusem można skorzystać ze wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego. Usługę uruchomiło ministerstwo finansów na stronie internetowej www.portalpodatkowy.mf.gov.pl