zatrudnienie bezrobotnego dotacje

Artykuły dotyczące tematu zatrudnienie bezrobotnego dotacje znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zatrudnienie bezrobotnego dotacje. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • Wśród bezrobotnych najwięcej jest kobiet
  Nie pomagają zmiany w kodeksie pracy ani rządowe akcje skierowane do pracodawców: Polki, które po urodzeniu dziecka chcą wrócić do pracy, wciąż napotykają poważne problemy. Są przesuwane na niższe stanowiska, pomijane przy awansach, a zdarza się nawet, że pracodawca likwiduje ich stanowisko.
 • Urzędy Pracy nie mają pieniędzy na dokształcanie bezrobotnych
  W maju stopa bezrobocia spadła do 12,2 proc. z 12,6 proc. w kwietniu – podał w środę GUS. Ale sytuacja młodych osób na rynku pracy będzie trudniejsza niż dotychczas.
 • Cała prawda o pracy rolników
  Małe gospodarstwa, których nie chcą sprzedać i które ledwo wystarczą, by się utrzymać. Praca przez trzy godziny dziennie przez kilka miesięcy w roku - oto cała prawda o polskich rolnikach.
 • Tylko co drugi bezrobotny po stażu znajduje pracę
  Tylko co drugi bezrobotny po stażu znajduje pracę. Odsetek ten jest taki sam od lat i nie rośnie mimo zwiększenia wydatków na aktywizację.
 • Rośnie liczba bezrobotnych z wyższym wykształceniem
  Co dziewiąta osoba bez pracy to absolwent szkoły wyższej.
 • Spółdzielnie socjalne służą wyłudzaniu funduszy europejskich?
  Miały pomagać bezrobotnym. Ale funkcjonują po to, by wyłudzać pomoc finansową z Unii Europejskiej. Spółdzielnie socjalne, poza nazwą i wytyczeniem celu działalności, mają w swoim dorobku jedynie pozyskanie funduszy europejskich. I zero działalności.
 • Gdy nie ma pracy, maleje popyt, a z nim zyski firm
  To zaklęty krąg: jest wielu bezrobotnych, nie ma popytu na towary i usługi. Nie opłaca się zakładać firm i nie ma pracy. W jednej czwartej powiatów bezrobocie sięgnęło 20 procent. I nie zanosi się, by coś się zmieniło. Rekord - 36 procent ludzi bez pracy - padł na Mazowszu.
 • Pusty portfel - zdjęcie ilustracyjne
  Przedsiębiorstwa nie przyjmują nowych ludzi. Załogi pracują więcej za mniejsze pieniądze.
 • Przyjmowanie do pracy
  Bezrobocie wprawdzie rośnie, ale nie w specjalnych strefach ekonomicznych. W tych nie dość, że ciągle przybywa nowych miejsc pracy, to jeszcze dzieje się to szybciej niż przed rokiem - w tempie ok. 5 proc.
 • Minister Kudrycka przyznała dotację uczelni na której jest zatrudniona - informuje niezalezna.pl powołując się na "Gazetę Polską Codziennie". Oskarża minister o "podwójną moralność".
 • Zwolniony pracownik - zdjęcie ilustracyjne
  Ministerstwo pracy idzie na wojnę z długotrwale bezrobotnymi. Resort proponuje dla nich prace społeczne i zajęcia z trenerami zawodowymi.W ten sposób chcemy zaktywizować około miliona osób, które w urzędach pracy zarejestrowanie są dłużnej niż rok.
 •  Bezrobotni to nieudacznicy?
  Nauczyciele? Darmozjady. Związkowcy? Warcholstwo. Bezrobotni? Nieudacznicy. Podatki? Obniżyć! A jak w górach ktoś wezwie helikopter TOPR i nie jest ubezpieczony, to trzeba obciążyć go kosztami. Jak to możliwe, że panuje u nas tak niepodważalna wiara w nieomylność rynkowych rozwiązań? Nierzadko stojących wręcz na granicy socjopatycznego egoizmu i indywidualizmu.
 • Sala posiedzeń w Sejmie
  Ile kosztuje utrzymanie partii politycznych? Za pieniądze z budżetu, które otrzymały ugrupowania w 2012, można sfinansować roczne inwestycje drogowe w jednym z województw.
 • 35 tys. bezrobotnych może dostać dotacje na otwarcie firm w tym roku
  W tym roku z dotacji urzędów pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej może skorzystać ok. 35 tys. bezrobotnych - wynika z szacunków DGP. To o blisko 5 tys. mniej niż rok temu.
 • Biznesmen
  Co dziewiąte przedsiębiorstwo zarejestrowane w pierwszym półroczu 2013 r. powstało dzięki środkom pozyskanym z urzędu pracy. W praktyce zatem biznesy zakładają bezrobotni za pieniądze przedsiębiorców, które wpływają do Funduszu Pracy.
 • Rząd chce aktywizować młodych bez pracy
  Resort pracy szuka nowych metod walki z bezrobociem. Zamierza między innymi aktywizować młodych. – To dobrze, może zostaną w kraju – komentują eksperci
 • Reforma urzędów pracy się nie sprawdza
  Reforma urzędów pracy, wzorowana na zachodnich rozwiązaniach, miała być przełomowa. Okazało się jednak, że wyszło jak zawsze. Pośredniakom brakuje pieniędzy. Sami bezrobotni skarżą się też na system komputerowy, który źle ich profiluje.