zwrot podatku pit

Artykuły dotyczące tematu zwrot podatku pit znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zwrot podatku pit. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • Wypełniamy trzecią i ostatnią stronę zeznania podatkowego PIT-37. Podsumowaliśmy już dochody, odliczyliśmy składki na ubezpieczenie społeczne i ulgi odliczane od dochodu. Obliczyliśmy podatek. Teraz czas na odliczenia od podatku i najważniejsze wyliczenie: czy musisz dopłacić urzędowi skarbowemu, czy zwróci ci nadpłatę.
 • Premier Tusk ujawnił swoje zeznanie podatkowe. W 2007 roku zarobił prawie 140 tysięcy złotych - to ponad 11 tysięcy miesięcznie. Ponieważ rozlicza się razem z niepracującą żoną, dostanie zwrot podatku. Dokładnie 2414 złotych. Tylko kiedy? Bo być może najpierw będzie musiał wyjaśnić, czemu w zeznaniu podał imię DOWALD...
 • W urzędach skarbowych ustawiają się coraz dłuższe kolejki
  W urzędach skarbowych coraz dłuższe kolejki. To znak, że czas na rozliczenie z fiskusem niebawem się kończy. Tymczasem w wielu miastach PIT-u nie złożyła jeszcze ponad połowa podatników! Pamiętaj, jeśli rozliczysz się w ostatniej chwili, na zwrot podatku poczekasz nawet kilka miesięcy.
 • Kutarba: Bajka o podatku Belki
  Nie rozumiem, w czym lepsze są dochody z giełdy czy lokat od dochodów z pracy i emerytur, by od tych pierwszych podatku płacić nie trzeba było, a od drugich już tak.
 • Prezydent rozliczał się z podatku razem z żoną
  Ponad 300 tysięcy złotych zarobił w ubiegłym roku Bronisław Komorowski. Prezydent swe zeznanie podatkowe, które publikuje "Super Express", wypełnił wspólnie z żoną Anną. Dzięki tej formie rozliczenia, a także ze względu na ustawowe ulgi, Komorowski dostanie całkiem spory zwrot nadpłaconego podatku.
 • Korekta PIT nie zawsze uratuje naszą skórę
  Gdy popełnimy błąd, zawsze możemy naprawić podatkową pomyłkę i złożyć korektę. Nie zawsze jednak poprawki uratują naszą skórę. Do tego są też błędy, których nowym formularzem nie naprawimy.
 • Jakie świadczenia związane z rodzicielstwem są wolne od PIT
  Osoby wychowujące dzieci mogą skorzystać z wielu preferencji podatkowych. Wolne od podatku dochodowego są m.in. szeroko rozumiane zasiłki rodzinne czy świadczenia z pomocy społecznej
 • Kościół
  Kościół katolicki z rezerwą, inne ze sprzeciwem zareagowały na rządowy plan likwidacji Funduszu Kościelnego
 •  Obliczanie podatku
  To był sztandarowy pomysł Platformy Obywatelskiej. Jednak mimo iż partia Donalda Tuska rządzi już drugą kadencję, został odłożony na dno szuflady. Może dlatego, że jak jasno pokazują obliczenia ekonomistów, podatek liniowy to wielki mit i w zasadzie nic więcej.
 • Jeździsz firmowym autem? Płać podatek
  Ministerstwo Gospodarki proponuje, aby każdy pracownik, który jeździ służbowym autem po godzinach pracy, płacił za to podatek. Miałoby to być niespełna 50 zł miesięcznie.
 • Jeżeli podatnik popełni błąd w zeznaniu PIT za 2012 r., ma prawo złożyć korektę deklaracji podatkowej. Musi do niej dołączyć wyjaśnienie, dlaczego chce zeznanie poprawić. Ma na to 5 lat, ale im szybciej, tym lepiej  – bo jeśli urząd pierwszy znajdzie błąd, to w niektórych przypadkach podatnik musiałby się liczyć z sankcjami karnoskarbowymi. Małe błędy urząd skarbowy poprawia sam.
 • Choć rząd obiecywał, że w przyszłym roku nie podniesie podatków, większość podatników odda fiskusowi więcej niż w 2013 roku. Jak to możliwe? "Dziennik Gazeta Prawna" przygotował zestawienie obciążeń, na jakie przygotować się powinny statystyczne rodziny, a także single.
 • pieniądze banknoty złoty 100 złotych
  Coraz mniej czasu na rozliczenie PIT. Urzędy skarbowe radzą, by nie czekać na ostatnią chwilę, inaczej można będzie utkwić w gigantyczych kolejkach. Do tego, kto szybciej się rozliczy, ten szybciej dostanie zwrot nadpłaconego podatku.
 • Dokumenty
  Rozliczając PIT za 2013 rok można w bardzo prosty sposób zmniejszyć podatek do wpłaty, a w rezultacie uzyskać zwrot nadpłaty. Oto, co trzeba wiedzieć o ulgach: prorodzinnej, internetowej, rehabilitacyjnej, a także o odliczaniu darowizn.
 • Portfel i pieniądze
  Gdyby po wyroku Trybunału Konstytucyjnego została podniesiona do takiego poziomu, w portfelach zostałoby nam dodatkowo ponad 800 zł. Ale niemały problem miałby budżet państwa.